Uutiset

Hallituksen ja johtokunnan kuulumisia

Hallitus ja johtokunta ovat kokoontuneet kolmannen kerran 2016

Oulu – Kokkola ottelu palkittiin vuoden Golf-gaalassa. Ottelu on pisimpään yhtäjaksoisesti järjestetty seuraottelu. Historiaa on jo yli 50 vuoden ajalta ja perinnettä jatketaan edelleen.

Palkinnoksi saatu pokaali on varsin komea.

Merkittiin tiedoksi osallistuminen SGL:n liittokokoukseen. Virallisena kokousedustajanamme oli puheenjohtaja Antti Pakonen. Liittokokouspäiville osallistuivat myös Marko Leiviskä (Laatuseuraseminaari) ja Teemu Karvonen (Parempia kilpailuja kehittämisseminaari). Liittokokouspäivien seminaarien aineisto

Liittokokouksessa hyväksyttiin Suomen Golfin Strategia 2020

Paljon keskustelua herättänyt SGL:n sääntömuutos jäi sen sijaan käsiteltäväksi tulevaisuudessa, kun hallitus on tehnyt uuden esityksen. Myös OGK oli antanut kriittistä palautetta aiemmasta esityksestä, joka siis jätettiin käsittelemättä.

Simo Säily valittiin Liittovaltuustoon kaudeksi 2016 – 2018.

Käytiin läpi vuoden alun tilastoja

– jäsenmaksuja ja pelioikeusmaksuja on maksettu edellisten vuosien tahtiin
– uusia jäseniä on liittynyt 24, jäsenmäärä hieman suurempi kuin vastaavana aikana vuosi sitten
– puolet kerhon pelioikeuksista on jo vuokrattu

Vahvistettiin toimikuntien kokoonpanoja ja käytiin läpi kokousten pöytäkirjoja

Todettiin, että edellisessä kokouksessa päätetyt kilpailuhaut on tehty ja päätöksiä odotetaan kevään aikana.

Keskusteltiin alustavista tilinpäätöksistä. Eivät sisällä mitään yllätyksiä, vuosi 2015 on mennyt suunnitelmien mukaan. Lopulliset tilinpäätökset valmistuvat lähiaikoina ja voidaan vahvistaa seuraavassa kokouksessa.

Kapteenimme Jaakko Kemppaisen luovuttua kapteenin tehtävän hoitamisesta on kapteenin pesti edelleen täyttämättä. Johtokunta tulee kevään aikana päättämään uudesta henkilöstä. Joitakin halukkaita on jo ilmoittautunut, mutta jos mielessänne on hyviä kandidaatteja, niin otamme mielellämme ehdotuksia vastaan. Yhteydenotot puheenjohtaja/toimitusjohtaja. Lisätietoja kapteenien toiminnasta löytyy Kapteenin käsikirjasta

Klubirakennuksen kuntokartoitus on valmistunut. Kuntoarvion tekijä Jaakko Alatulkkila tulee seuraavaan hallituksen kokoukseen esittelemään tuloksia. Jaakko esittelee kartoituksen myös kevään yhtiökokoukselle. Ennakkotietona voi sanoa, että rakennus on pääosin kunnossa ja sitä kannattaa kunnostaa ja kehittää edelleen toimintaamme tukemaan. Näin ollen näköpiirissä ei ole tarvetta uuden rakentamiseen.

Keskusteltiin seuran logovaatteiden hankinnasta myyntiin. Tavoitteena on hankkia laadukkaita seuran logolla varustettuja paitoja ja puseroita halukkaille ostettavaksi. Asiaa selvitetään samoin kuin kerhon klubitakin hankintaa.

Seuran kevätkokous ja yhtiön yhtiökokous päätettiin pitää Sankivaarassa 26.4.2016 alkaen klo 18:00.

ap/jr

Yhteistyössä

 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä

Tilaa uutiskirje

-0.1 C°
SANKIVAARA
Avaa web-kamera
Range
Avoinna
Par 3 -alue
Suljettu
Puttiviheriöt
Suljettu
Sanki
Suljettu
Vaara
Avoinna
Viheriö
talviviheriöt - mm
Väylä
- mm
Toimisto
ma-pe klo 8-18
la-su klo 8-18
Ravintola
Suljettu
Väyläkioski
Suljettu
Golf Shop

044 974 4579