Uutiset

Rankinglista 2019

OGK:n rankinglista

Rankingsarjassa lasketaan OGK:n pelaajille pisteitä määrättyjen viikonloppu- ym. kilpailujen sijoitusten perusteella.

Kilpailuun ei tarvitse erikseen ilmoittautua, vaan kaikille ko. kilpailuissa sijoittuneille lasketaan pisteet automaattisesti. Kauden 2019 osalta kaikki rankingkilpailut on jo pelattu ja listat ovat valmiit.

Pisteitä jaetaan siten, että kymmenen parasta saa pisteitä. Miesten sarjassa pisteet jaetaan scratchina, naisten sarjassa sijoituksen mukaan.  Sarjassaan ensimmäiseksi sijoittunut saa 12 pistettä, toiseksi sijoittunut 10 pistettä, kolmas 8 pistettä, neljäs 7 pistettä jne. pisteen välein. Seuran lyöntipelimestaruuskisoista annetaan pisteet 1,5-kertaisina. Kauden lopussa pisteiden ollessa tasan sijoitus seuran mestaruuskisoissa ratkaisee. Tuloksissa huomioidaan viiden parhaan kilpailun pisteet.

Rankinglistat


Viikkokisojen rankinglista 2019

OGK:n yleistä viikkokilpailua kisailtiin viikoilla 24 – 35. Kilpailua käytiin kahdessa eri sarjassa, jotka määräytyivät tasoituksen mukaan. Kauden 2019 osalta kaikki viikkokilpailut on jo pelattu ja listat ovat valmiit. Tuloksissa otettiin huomioon 8 parasta pistettä kauden kisoista

Pistebogeynä pelatussa B-sarjassa kärjessä paineltiin melkoista tahtia. Markus Puominen latoi tauluun hurjan yhteistuloksen 116 pistettä, mutta varsin kova oli myös toiseksi sijoittuneen Sami Kuikan tulos 96.

Lyöntipelisarjassa voittaja myös erottui ja tarkan miehen maineessa oleva Antti Hyvärinenhän se sieltä teputteli voittajaksi.

Onnittelut herroille ja iso kiitos kaikille osallistujille. Viikkokisan mestarit palkitaan syyskokousten yhteydessä.

Rankinglistat


Senioreiden viikkokilpailut

Senioreiden viikkokisat pyörivät edelleen täyttä höyryä. Kauden päätteeksi parhaat luonnollisesti palkitaan syyskokousten alla, lisäksi kaikkien pelaajien kesken arvotaan 500 € arvoinen palkinto. 

Tuloksissa otetaan huomioon 12 parasta tulosta kaudelta

Yhteistyössä

 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä
 • Yhteistyössä

Tilaa uutiskirje

-1.9 C°
SANKIVAARA
Avaa web-kamera
Range
Suljettu
Par 3 -kenttä
Suljettu
Puttiviheriöt
Suljettu
Sanki
Suljettu
Vaara
Suljettu
Viheriö
- mm
Väylä
- mm
Toimisto
Suljettu
Ravintola
Suljettu
Väyläkioski
Suljettu
Golf Shop
Oulun Golfhallilla

044 974 4579